Ahlaksızlığın Ahlak Sayıldığı Sosyal Kanalizasyon
Koca bir nesil ahlaksızlığın ahlak sayıldığı sosyal bir kanalizasyonda ışığı görmek amacıyla yaşama tutunmayı umut ediyor.

Bir başkasına saygı duymak ne kadar zor olabilir? Fikirleri örtüşmeyen insanları dışlamak ve hatta ona fiziksel şiddete varana kadar ileri gitmek hangi ormanın kanunu.


Fikir bir başkasının yaşam alanına etki etmiyor ve bunun üstünde radikal bir baskıyı vaad etmiyor ise fikirdir, aksi halde hastalıklı bir ütopyadan başka bir şey değildir. Siyasal ve kültürel baskılar dünya tarihi boyunca insanları her şeyden uzak tutmuştur, bir dönem bilimin gelişimine bile mani olan kilise baskıcılarını unutmamak gerekir. Bunlardan ders çıkarmadığımız sürece insanoğlu kendi yapay girdabında nesillerce debelenecektir. Radikal kararlar radikal zıtlıklar doğuracaktır bir fikir sana ekmek kesmek için bıçak verir fakat bununla cinayet işlemek senin elindedir, yani bir düşüncede radikalleşmek ne kadar doğru, sonuçta fikirler dönemin düşünürleri tarafından ortaya sürülür bunu her döneme uygulamak ne kadar gülünç bir durum, araba varken at arabası kullanmak gibi.


Hiç bir olgu canlıların yaşamından daha önemli olmamalı, kan ve barut ile oluşan bu dünyayı artık sevgi ile sulamamız lazım karşılıklı saygı ve sevgi, insanların yaşamlarında ne oldukları ne yaptıklarıyla ilgilenenler burnuna gelen her kokuya yönelen köpeklerden başka bir şey değildir.Sergilediğimiz düşmanlıklar seneler sonra bizlere yada sevdiklerimize dönecektir. Hayatta tabi ki de fikirlerimiz berbat durumda da olacaktır, önemli olan bu fikirlerin zamanla nasıl değiştiğini ve durup geriye baktığımızda kendimizin geçmişte ne kadar cahilce durumda olduğumuzu anlamamız lazım, bu gelişmenin büyük bir yolu.

 

Bu radikalleşen fikirlerde sabit kalmak bizi mutsuzluğa düşürecektir. Sosyal çevremiz buna göre şekillenecek ve ola ki biraz değişmeye başladığınız da bu çevre sizleri baskılayacak ve stres  altında bırakacaktır. Mutsuzluk bu sebeple artıyor yeni nesiller bu duruma ayak uyduramadığı için asosyal olmayı, uyuşturucuyu yada intiharı tercih ediyor. Suç devrin gerekliliklerini idrak edemeyen ebeveynlerde bu yüzden koca bir nesil ahlaksızlığın ahlak sayıldığı sosyal bir kanalizasyonda ışığı görmek amacıyla yaşama tutunmayı umut ediyor.


İmza : Ahlaksızlığın Ahlak Sayıldığı Sosyal KanalizasyonCtrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Minimum yorum uzunluğu 50 karakterdir. Yorum yaparak sizde etkileşime katılın
Çiftçi
Çiftçi
4 Haziran 2022 22:55
Beğendin mi? Evet 1 Hayır 0

Yazınızdaki konu ilgi çekici başlayıp sonrasında konu sanki dağılmış ve farklı yönlere atıf yapılmış gibi dikkat dağıtıyor...

Başarılar dilerim

JuriTurk
JuriTurk
7 Haziran 2022 04:10
Beğendin mi? Evet 0 Hayır 0

Yazılarımı bilerek havada bırakıyorum nedeni bu zehri size enjekte edip aklınızı bu konularla meşgul tutup beynin düşünce motorlarını çalıştırmanızı istemem den kaynaklı.

Düşünmek gerçekten güzel bir nimet bunu arada  sırada tazelemek gerekir. 😉

Ayrıca makale bölümü Editörümüz çok sevdiğim kardeşim KriptoYusuF'dur, Yazıları beraber ele alıyoruz.

Jüri Türkiye » Makaleler » Ahlaksızlığın Ahlak Sayıldığı Sosyal Kanalizasyon