Toplumun Bireysellik İlkeleri ( Yeni - Eski )
Toplumlar, yıllarca geriden gelen kültür ve düşünülmüş fikirlerin içinde toplanılmış bir çöp yığınından başka bir şey değildir.

Toplumlar yıllarca geriden gelen kültür ve düşünülmüş fikirlerin içinde toplanılmış bir çöp yığınından başka bir şey değildir.

Şuan günümüzde genç bireylerin yaptığı bazı eylemler ve söylemleri anlayacak hoşgörüde olmayan eskilerin gençleri ve şimdinin olgunları, acaba kendi gençliklerindeki delilik diye ifade edilen eylemleri yapmadılar mı ?
 İnanın eskiler kendi çağına göre daha berbatını yaptılar, fakat onlar da belirli bir çevrenin etkisi ile dişli çarklar arasında ufalanan topraklardan başka bir şey olmadılar.
Doğru yada doğrular insandan insana değişkenlik gösterir, bireyin doğruyu bulması için birçok metoda başvurmak zorundadır. Metotlar insanların içinde bulunduğu durumlara göre onlara uygun veya uygun olmayan olarak etkisini gösterir. Bunlar düşünce olarak elenir fakat topluma bunu yansıtmak hayli zordur, bu yüzden kendi tarafından istenmeyen bu düşünceler, baskılar yüzünden uzun süre  eylemler de devam eder.
Bireyler seneler içinde nasıl çocukluktan yetişkinlik seviyesine geliyorsa bu durum da aynısıdır o yüzden, yeni nesil ile eski nesil çatışması devam etmektedir. 

Dogmatik olan yaşlılar, yenilikçilere her zaman  karşıdırlar fakat gençlik ne kadar yanlış bir yolun yolcusu olarak gözükse de hepimizin hayat denilen bir platformda merdiven çıktığını unutmamak gerekir, yanlışlar olmadan doğrular bulunamaz, bu zıtlık içerisinde insanoğlu gelişmedi mi? 


Ctrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Yorum yaparak sizde etkileşime katılın.
JuriTurk
JuriTurk
17 Ekim 2021 16:14
Beğendin mi? Evet 1 Hayır 0

Öğrenilmiş çaresizlik işte bunu aşmamız gerekiyor kanımca, o zaman belki bu kabuğu kırabiliriz.

Jüri Türkiye » Makaleler » Toplumun Bireysellik İlkeleri ( Yeni - Eski )