İndir

DJ' lerin Olmazsa olmaz programı (Spek)

Arkadaşlarınızla paylaşın:

Kaliteli MP3/Flac İndirme ve Ses Dosyalarını Eşitleme

(Rehber) hazırlayan: MrRush, Teşekkürler.

Flac formatlarına ulaşmak bu konuya yabancı olanlar için çok zor olabilir. Bir çok yanlış kaynak var ve yanlış yönlendirmeler olabiliyor.
En son Deezloader ve Deemix programları flac indirme konusunda iyi iş görüyordu ta ki flac formatı premium üyeliğe geçinceye kadar.
Bu araçlar Deezer üzerinden bu ses dosyalarını çekiyor. Flac ve yüksek kalitede mp3 320kbps olarak. En son 128kbps kadar düşmüştü destek olarak ve buna karşı alternatifler aramaya başladım.
Bulduğum bir site yine Deezer üzerinden dosyaları çekiyor. Flac ve mp3 320kbps formatında. Albüm resimleri, bilgileri vs herşey içeriyor.

https://free-mp3-download.net/

 

Site bu arkadaşlar, bir arama moturundan ibaret. Direkt olarak kaynakları Deezer üzerinden çekiyor. Arama yaparken sonuç alamazsanız sanatçı adıyla arayın veya şarkı adıyla.

Gerekli araçlar:
Spek 0.8.2 - Akustik Spektrum Analizörü.

https://github.com/alexkay/spek/releases/download/v0.8.2/spek-0.8.2.msi


Programın Kullanımı Detaylı anlatım:emmo9nw.png


Spek programın da, indirdiğim bir flac dosyasını tarattım ve sonuçları burada. Ses dalgaları 22khz e kadar çıkıyor bu da ses kalitesini ifade eder.
Dosya boyutu flac formatlarında mp3'e göre daha fazladır. 3, 4 kat ve üzerine kadar çıkabilir. Mesela bu dosya Flac olarak 25.5mb.


Ben tüm arşivimi yukarıdaki linkten güncelledim. Flac olarak indirdim ve hepsini bu araç ile taratıp optimize ettim mp3 320kbps olarak kaydettim. Araçta dinlerken çok keyifli oldu. Parça değişimlerinde aniden sesin yükselme sorunundan kurtuldum. Yüksek baslı parçaların yüksek ses seviyelerinde sesi bozmasından da kurtuldum bu araç sayesinde.
Umarım sizde faydalanırsınız.


BONUSHaftanın En iyi konuları

Kimler Çevrimiçi

3 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)3
Kullanıcı Listesi
JuriTurk çevrimiçi 2 saat önce
Bizi Nasıl Buldunuz ?