İş

Başarılı Bir Öğrencinin Özellikleri

Arkadaşlarınızla paylaşın:


Muhtemelen, her öğrenci gibi sende kendini zeki bir öğrenci olarak görüyorsun, fakat sınav sonuçlarında başarılı olamıyorsun, işte bun değiştirecek 10 alışkanlığı siz değerli öğrencilerle paylaşacağız.


Çoğu öğrenci gibiyseniz, muhtemelen yeni kavramları kavramak için biraz zaman ayırmış gibi hissedersiniz.

Ya da sınav stresinden dolayı beklentileri karşılayamadığınızı.

Biliyorum…

Okuldaki başarı bazı öğrencilere doğal olarak geliyor gibi görünüyor. Bu öğrenciler, özel hayatlarında veya ders dışı etkinliklerinde başka neler olursa olsun her zaman başarı iyi notlar alırlar.

Akademik kariyerim boyunca düz-A öğrencisiydim ve okulda nasıl daha iyi olacağıma kafayı takmıştım.

Ama notların her şey olmadığını söyleyen ilk kişi ben olacağım. Notlar eğitiminizin sadece bir parçasıdır.

Artık başarılı öğrencilerin diğer öğrencilerden daha zeki olmadığının farkındayım. Sadece daha disiplinli ve odaklanmışlar ve kazanma çalışma alışkanlıkları geliştirdiler.

Bu yüzden akıllı bir öğrenci gibi hissetmiyorsanız, endişelenmeyin.


İŞTE BAŞARILI BİR ÖĞRENCİ OLMANIN 10 ALIŞKANLIĞI:

1. Organize Olun. Ne yapacağınız ve ne zaman yapacağınız için bir plan yapmak, kelimenin tam anlamıyla her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

2. Çoklu görev yapmayın. Çalışmalar, çoklu görevin fiziksel olarak imkansız olduğunu göstermiştir.

3. Bölün. Çalışmak, başlamak için eğlenceli değildir ve kendinizi bir çalışma maratonuna zorlamak sadece durumu daha da kötüleştirecektir. Çalışmanızı yönetilebilir parçalara ayırmak ve her parçayı bitirdiğinizde kendinizi ödüllendirmek, çalışmayı (daha) eğlenceli hale getirecektir.

4. Uyku. Her gece bu sekiz saatlik uykunun önemini küçümsemeyin! İyi bir gece uykusu, odaklanmanızı keskinleştirir ve çalışma belleğinizi geliştirir.

5. Bir program belirleyin. Okuldan hemen sonra mı yoksa akşam yemeğini yedikten sonra mı daha iyi çalışıyorsun? 90 dakikalık bloklarda mı yoksa yarım saatlik hamlelerde mi daha üretken misiniz? Size uygun bir program bulun ve ona bağlı kalın.

6. Not almak. Not almak sadece ders sırasında daha meşgul olmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sınav zamanı geldiğinde çalışmanız gerekenleri daraltmanıza da yardımcı olur. Notlarınızı yeniden okumak, tüm ders kitabınızı yeniden okumaktan çok daha kolaydır!

7. Ders çalışma. Bu apaçık olabilir, ancak çalışmanın doğru ve yanlış bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Malzemenizi birkaç gün önceden, küçük parçalar halinde ve farklı şekillerde gözden geçirin (örneğin, bir gün bilgi kartları yazın ve ertesi gün alıştırma testleri yapın). Başka bir deyişle, tıka basmayın.

8. Çalışma alanınızı yönetin. Üretkenliğinizi en üst düzeye çıkaracak bir yer bulun. Televizyondan ve diğer dikkat dağıtıcı şeylerden uzak yerler arayın. İster yerel kütüphaneniz ister yatak odanızdaki masa olsun, vakit geçirmek isteyeceğiniz bir çalışma alanı ayırın.

9. Bir çalışma grubu bulun. Sizinle aynı şeyleri öğrenen bir grup insanla oturmak kafa karıştırıcı sınıf materyallerinin üzerinden geçmenin veya büyük bir sınava hazırlanmanın harika bir yoludur. Birbirinizi test edebilir, materyali yeniden öğretebilir ve herkesin aynı sayfada olduğundan emin olabilirsiniz. Sonuçta, başka birine öğretmek, öğrenmenin en iyi yoludur.

10. Sorular sor. Öğrenmek için okuldasın, bu yüzden sadece bunu yapmaktan korkma! Bir öğretmenden, bir öğretmenden veya arkadaşlarınızdan yardım istemek, materyali gerçekten anladığınızdan emin olmanın kesin bir yoludur.


Haftanın En iyi konuları

Kimler Çevrimiçi

1 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)1
Kullanıcı Listesi
JuriTurk çevrimiçi 3 saat önce
Bizi Nasıl Buldunuz ?