Sağlık

Pürüzsüz temiz bir cilt için öneriler

Arkadaşlarınızla paylaşın:
Pürüzsüz bir cilt için öneriler


Her gece ve her sabah cildinizi cildinize uygun cilt temizleyici ile temizleyin
Bu oldukça basit bir öneri olarak görülebilir, fakat günün stresi ve dışarıda geçirdiğimiz zaman boyunca yüzümüzde biriken toz ve kirler, cilt yaşlanmasının birincil sebeplerindendir. Aynı şekilde gece yattığımızda yatağımızdaki toz, ter gibi kalıntılar sebebi ile de cilt temizliği gerekir. Bu nedenle cilt tipinizi iyi tanımanızı ve cildinize uygun bir cilt temizleyicisini günde iki kez kullanmanızı öneririz.


Pürüzsüz bir cilt için öneri isteyen kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak şüphesiz hem kadınların hem de erkeklerin hayalidir. Çünkü pürüzsüz bir cilt genç ve canlı bir cilt demektir. Bu yazımızda, pürüzsüz bir cilde kavuşmak için yapmanız gereken 5 şeyden kısaca bahsedeceğiz.


Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın
Cildiniz kuru ya da yağlı olsa dahi, cildinize uygun yoğun ya da hafif nemlendiriciler ile cildinizi mutlaka her gün nemlendirin. Nemlendiriciyi sürerken ise cildinize masaj yaparak sürün. Fakat bu masajı yukarı doğru, yani yer çekiminin tersine doğru yapmanız kırışıklık olmasına engel olacaktır.

Bol Bol Su İçin
Pürüzsüz bir cilt için 5 öneri arasında oldukça önemli bir yeri olan bol su içmek, cildin canlı gözükmesine yardımcı olacaktır. Vücudumuzun ¾’ünün su olduğunu düşünürsek, bu aslında oldukça mantıklı bir tavsiyedir. Cilt sağlığı ve cilt nemini koruyabilmek için günde en az 2,5 litre su içmeniz gereklidir.

Şeker ve İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun
Şeker ve işlenmiş gıdalar, hem organlarımız hem de cildimiz için son derece zararlıdır. Özellikle şekerin cilt ve organ yaşlanmasına sebep olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu nedenle hem kilo alımına sebep olan hem de ciltte sivilce ve lekeler oluşmasına neden olan şeker ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak gerekir.

Cildinize Uygun Maske, Peeling ve Toniklerden Yardım Alın
Pürüzsü bir cilt için 5 öneri arasında yer alan cilt bakım rutini, her cilde göre farklılık gösterecektir. Sivilceli ciltler peelinglerden faydalanmak isterken kuru ciltler nem bombası maskelerden yarar görecektir. Bu nedenle cildinize uygun olan cilt bakım rutinini asla atlamayın.Haftanın En iyi konuları

Kimler Çevrimiçi

1 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)1
Kullanıcı Listesi
JuriTurk çevrimiçi 3 saat önce
Bizi Nasıl Buldunuz ?