Ayaklardaki Yanmanın Başlıca Sebepleri Nelerdir
Ayaklarda yanma günümüzde çoğumuzun yaşadığı ve birçok sebebe bağlı olarak karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Ayak yanmasının belirtileri: kaşınma, karıncalanma, iğnelenme gibi rahatsızlıklarla ortaya çıkar. En genel sebeplerinden bir tanesi ayak damarlarına giden sinirlerin aşınmasıdır. Bunun


Ayaklarda yanma günümüzde çoğumuzun yaşadığı ve birçok sebebe bağlı olarak karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Ayak yanmasının belirtileri: kaşınma, karıncalanma, iğnelenme gibi rahatsızlıklarla ortaya çıkar. En genel sebeplerinden bir tanesi ayak damarlarına giden sinirlerin aşınmasıdır. Bunun dışında bir çok neden ayak yanmasına sebep olarak hayat kalitemizi düşürmektedir.

Bu rahatsızlık aslında BAĞIRSAK kaynaklı. Diyabet de yapar. Anlık şifa için ayak tahtaya sürülmesi veya ayağı ovalamak gerekir. Yanma anlık olarak geçer.


Diyabetten kaynaklanan ayak yanması: 

Kan şekerinin uzun süre yüksek olması sinirlere kan götüren oksijeni ve besin taşıyan kan damarlarını ve sinirin sinyal iletmesine zarar verir. Bu durumlarda genellikle ayaklarda ve bacaklarda yanma aşırı yoğun hissedilir.Ctrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Minimum yorum uzunluğu 50 karakterdir. Yorum yaparak sizde etkileşime katılın
Ruhsatsız Zihin
Ruhsatsız Zihin
17 Ekim 2021 12:28
Beğendin mi? Evet 0 Hayır 0

Genellikle diyabet hastalarında raslanıyor.

king
king
18 Ekim 2021 03:21
Beğendin mi? Evet 0 Hayır 0

Zaman zaman benimde ayaklarımda yanma oluyor; ailede şeker hastası da var en yakın zamanda kan şekerime baktırmam gerek.

Jüri Türkiye » Sağlık » Ayaklardaki Yanmanın Başlıca Sebepleri Nelerdir