Milli bilardocu Eylül Kibaroğlu, Avrupa şampiyonu
Milli bilardocu Eylül Kibaroğlu, Avrupa şampiyonu oldu Milli bilardocu Eylül Kibaroğlu, Avrupa şampiyonu olarak Türkiye'yi Gururlandırdı; Kendisine başarılarının devamını diliyoruz. Avrupa Cepli Bilardolar Federasyonu'nun düzenlediği, Türkiye Bilardo Federasyonu'nun ev sahipliği yaptığı Avrupa
Milli bilardocu Eylül Kibaroğlu, Avrupa şampiyonu oldu


Milli bilardocu Eylül Kibaroğlu, Avrupa şampiyonu olarak Türkiye'yi Gururlandırdı

Avrupa Cepli Bilardolar Federasyonu'nun düzenlediği, Türkiye Bilardo Federasyonu'nun ev sahipliği yaptığı Avrupa Şampiyonası'nda milli sporcu Eylül Kibaroğlu, 10 top branşında altın madalya kazandı.


Antalya'da gerçekleşen ve toplam 19 ülkeden sporcuların yarıştığı Kadınlar 10 Top branşında Eylül Kibaroğlu, yarı finalde Sırp rakibi Sarac Bojana'yı karar setinde 6-5 yenerek adını finale yazdırdı.
34 yaşındaki Ankara bölgesi sporcusu Kibaroğlu, final maçında Hollandalı rakibi Tamara Rademakers'ı muhteşem bir performans sergileyerek 6-2 yendi ve İstiklal Marşımızı okutarak büyük bir başarıya imza attı.
"SIRADA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU VAR"
6-11 Kasım tarihleri arasında 8 top ve 9 top branşlarında da yarışacak olan Eylül Kibaroğlu, şampiyonluk sonrası DHA'ya yaptığı açıklamada, "Kendi evimizde Avrupa şampiyonu olarak altın madalya kazandığım için çok mutlu ve gururluyum. Ülkemi başarı ile temsil etmeye devam edeceğim. Bu başarı benim için önemli bir başlangıç oldu. Şimdi sırada dünya şampiyonluğu var" şeklinde konuştu. ( Facebook er meydanı sayfasından dan Alıntıdır )

Ctrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Yorum yaparak sizde etkileşime katılın.
Değerli yorumlarınız bizim için çok kıymetli!
Jüri Türkiye » Spor » Milli bilardocu Eylül Kibaroğlu, Avrupa şampiyonu