Mezuniyet Belgesi Nasıl ve Nereden Alınır ? E-Devlet diploma Alma
Merhaba, E-devlet üzerinden Mezuniyet belgesi nasıl alınır bu yazımızda bunu anlatmaya çalıştık. E-Devlet yardımıyla birçok kullanıcı işini online olarak halledebiliyor. Özellikle eskiden uzun kuyruklar bekleyerek yapılması gereken birçok resmi kurum işleri ve Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır

Merhaba, E-devlet üzerinden Mezuniyet belgesi nasıl alınır bu yazımızda bunu anlatmaya çalıştık.

E-Devlet yardımıyla birçok kullanıcı işini online olarak halledebiliyor. Özellikle eskiden uzun kuyruklar bekleyerek yapılması gereken birçok resmi kurum işleri ve Mezuniyet Belgesi Nasıl Alınır işlemler e-Devlet platformu yardımıyla artık saniyeler arasında gerçekleştirilebiliyor.

Her sene milyonlarca lise ve üniversite öğrencisi okullarından mezun oluyor. Birçok işe veya burs programına başvururken diploma kurumlar tarafınca isteniyor. Artık e-Devlet yardımıyla okula gitmeden online bir halde diploma alınabiliyor. Bu yazımızda sizlere e-Devlet üstünden mezuniyet belgenizi nasıl alabileceğini göstereceğiz.


e-Devlet üstünden Mezuniyet belgesi alma işlemi:
Mezuniyet belgesinin alımı eski zamanlarda birçok kişiyi zorluyordu. Özellikle okula gitme şarttı, yaşamın yoğunluğu içinde birçok şahıs için müsait olmuyordu ve mezuniyet belgeleri alınamıyordu. İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber bu tarz problemlere bir çözüm bulunmuş oldu ve e-Devlet ile birçok kişi işlemlerini gerçekleştirmeye başladı.


e-Devlet’le beraber online bir halde mezuniyet belgenizi alabiliyorsunuz peki nasıl. Bu işlem, eskiden olduğu gibi uzun sürmüyor. Sadece birkaç dakikada aşağıdaki adımları gerçekleştirerek mezuniyet belgenizi rahatlıkla alabilirsiniz. İşte e-Devlet üstünden mezuniyet belgenizi almanız için yapmanız gereken adımlar:

ilk olarak e-Devlet‘in internet sitesine giriş yapıyoruz.
Karşınıza çıkan e-Devlet giriş monitörü üstünden TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek hesabınıza ulaşın. (Eğer e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek e-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz.)


Giriş yaptıktan sonrasında ana sayfada yer alan arama çubuğuna üniversite mezuniyet belgenizi almak istiyorsanız Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı), lise mezuniyet belgenizi almak için Lise Mezun Belgesi Sorgulama (Milli Eğitim Bakanlığı) yazın.
Lise diploma sorgulama işlemini gerçekleştirdikten sonrasında karşınıza lise mezuniyet belgeniz çıkacaktır. Ekrana gelen diplomanızın dilerseniz çıktısını alabilirsiniz.


Üniversite mezuniyet belgesinde ise oluşturulan sayfa üstünden mezun bilgilerinizi onaylamanız gerekiyor. Bu onayın arkasından karşınıza üniversite mezuniyet belgeniz çıkacaktır. Bu belgenin de çıktısını dilerseniz alabilirsiniz.
Bu işlemleri gerçekleştirerek rahat bir şekilde mezuniyet belgelerinize ulaşabilirsiniz. Yapamayan olursa herhangi bir yerde takılan bu konunun altına yorum yaparak belirtirseniz site editörlerimiz hızlı bir şekilde yardımcı olup çözüme kavuşturacaktır.


Ctrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Yorum yaparak sizde etkileşime katılın.
Değerli yorumlarınız bizim için çok kıymetli!
Jüri Türkiye » Türkiye » Mezuniyet Belgesi Nasıl ve Nereden Alınır ? E-Devlet diploma Alma