Festina Lente
Bir şeyin eksikliğini tatmak onun var olduğunun kanıtıdır ve var olan bir güç sadece seni geliştirmek için var olmuştur.


İnsanoğlu her zaman yeni şeyler elde etmek için büyük uğraşlar vermiştir. Bu tatminkarsızlık bizleri nesillerce büyük bir girdabın içine sürükledi, hep bir şeyler kazanmak ve üstüne yenisini eklemek daha ve daha çok, gerekirse başkasının elindekini almak, bu bizim aç gözlülüğümüzü daha çok geliştirdi, hayatı çöplerle dolu ve bundan mutlu olan insanlar haline geldik. 


Sevgi ne bilmiyoruz eskisi gibi aşk yaşayan bile yok, müzikler, görünüşler, düşünceler hepsi değişiyor her şeyi tüketip yerine yenisini inşaa ediyoruz.

İnsanoğlu olarak dünyaları yutmak istiyoruz, fakat hiç kaybetmeyi düşünmüyoruz belki de kaybetmek bizi hayalimizdeki yenilmezlik haline getirecektir. Dünyada bir çok şeye bağlanmak, bir geminin gitmesini isteyip okyanusun dibine attığı çapa yüzünden yavaşlaması ve istediği noktaya gidememesi gibidir.


Neden Kaybetmiyoruz?


Çünkü bizler gölgelerimizi takip ediyoruz, güneşin ne olduğunu bilmiyoruz çünkü hiç başımızı kaldırmadık gerçeğin ne olduğundan en ufak haberimiz bile yok, doğumumuzdan beridir çevrenin bizlere giydirdiği düşüncelerin esiriyiz kendimizin keşfettiği hiç bir şey yok başkalarının simülasyonlarında onların kanunlarına göre yaşıyoruz tıpkı bir Hayvan gibi.İyilik ve kötülük üzerine daha öncede yazmıştık tekrar bir hatırlatma yapacak olursak iyi ve kötü durum tamamıyla bizlerin isteyipte başarısız olduğu içimizdeki açgözlülüğe hitap edip edemediğine göre değişir. Zenginler kaybetmekten korktuğu için insanlar açlıktan ölüyor, siyasiler ve onların ekseninde dönen  diğerleri kaybetmemek için her şeyi yapabilecek potansiyelli egoya sahiptirler. Gelelim en alt tabakada olan bizlere yani halka, bizlerde kaybetmekten korkarız yukarıdan farkımız yok sadece kaygılarımız sınıfsal olarak farklı, halkın anlamadığı bir şey var ve neyse bu konuya girmeyeceğim.


Bırak Kaybetmekten Korkanlar Elindekileri de Senden Alsınlar


Aşk, para, itibar ve diğer şeyler, evet hepsi elinden yavaş yavaş gidecek hepsinin acısını tadacaksın, bir şeyin eksikliğini tatmak onun var olduğunun kanıtıdır ve var olan bir güç sadece seni geliştirmek için var olmuştur. O yüzden sana acı veren şeyleri dinle verdiği acı için ona çok kızmadan, o acının sende neyin keşfini ortaya çıkardığına odaklan.

Her acı içinde kazınan bir madendir ve sonunda sana altını verecektir ve içindeki altın sen her şeyi kaybedince çıkacaktır buradaki kayıp, elinden gideceğini düşündüğün ve bunun korkusuyla yaşadığın her şeyin seni üzmesinden kaynaklı travmalar dır. Bu travmalardan az etkilenmek için yavaşça acele et.


Festina LenteCtrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Yorum yaparak sizde etkileşime katılın.
Değerli yorumlarınız bizim için çok kıymetli!
Jüri Türkiye » Makaleler » Festina Lente