Makaleler

Organizmalar Dünyası

Arkadaşlarınızla paylaşın:


Ne kadar özgürüz yada hayvanlar kadar özgür müyüz? Yoksa özgür irade uydurulmuş en büyük palavra mı? Tüm evren önceden belirlenmiş bir yoldan ilerlerken insanoğlu tüm bunları fark ettiği için mi kendini üstün ve özgür olarak görüyor.

Oysaki bizler doğanın kendisini taklit ediyoruz kuş gibi uçamıyoruz fakat uçak yapıyoruz yani en büyük canlı aslında en beceriksizi mi?


Hayatımızda düşündüğümüz istediğimiz ve tercih ettiğimiz her şey önceden belirlenmiş ve evren içinde ki bütün olaylara paralel ilerleyebilir ve bunların hepsi fiziksel yasalar ile açıklana da bilir, hepimiz kendi dünyalarımızın birer organizmasıyız, mikroskop ile gördüğümüz bakteriler ayrı bir dünyanın sınırı olabilir bizler ise bulunduğumuz dünyanın yapı taşıyız, bizim üstümüzde ise galaksiler vs. mevcut, her şey iç içe geçmiş matruşka bebekleri gibi tuhaf olanı ise alt bir dünyadaki eylem üst dünyayı etkilemesi, örnekleyecek olursak mikro alemdeki zararlı bakteri veya virüsler onlardan kat kat büyük olan bizleri olumsuz etkiliyor çünkü bizi oluşturan yapı taşları onlardan oluşmaktadır. Bu demektir ki evrendeki her şey birbirlerini tamamlayan büyük ve küçük organizmalardan oluşur.

Yani oluşacak olan her eylem bütün kainatın ortak kaderi olabilir eylemlerin hiç bitmediği bir kaos düşünün bu kaos olayları nereden ve neden oluştuğunu anlamamızı engelliyor fakat bir yandan ise düzenin tam veya kısmi olarak karışmasını sağlıyor, teklik içinde çokluk oluşturan büyük bir beden gibiyiz.Haftanın En iyi konuları

Kimler Çevrimiçi

1 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)1
Kullanıcı Listesi
JuriTurk çevrimiçi 1 saat önce
Bizi Nasıl Buldunuz ?