Sağlık

Sakral Çakra - Svadhishthana (2. çakra)

Arkadaşlarınızla paylaşın:

Fiziksel etki alanı, cinsel organlar, pelvis, idrar yolları, apandisit ve kalın bağırsaktır. Cinsellik, zevk alma, yaratıcılık, arzu, duygusal gereksinimler, bağımlılık hisleri, ilişkiler bu çakra ile alakalıdır.

Sakral çakra Hint felsefesinde bilinçaltı ve bilinçdışı aklın zihinsel izlenimlerinin kaydolduğu veri bankası, bilgi deposu olarak da kabul edilir. Bu depo, beynin daha önceki tecrübelerini değerlendirerek şu an kişinin nasıl davranacağının yada nasıl nasıl hareket edeceğinin gerektiğinin değerlendirildiği yerlerden biridir.

Sakral çakra ağırlıklı olarak cinselliğin merkezi olsa da, duygusal ve fiziksel şeylerden haz duymak, hissetmek yada duyu organları yoluyla zevk almak konularını da yönetir.

Para kazanma da tıkanıklık, cinsel konulardaki rahatsızlıklar, hayattan veya partnerinizden eski keyfi alamama, cinsel isteksizlik yada performans azlığının merkezi sakral çakradır. Pelvis bölgesindeki sorunlar, idrar yolları sorunları, kısırlık, cinsel organın işlevini yerine getirememesi, idrar yollarındaki sorunlar çoğu zaman, bu çakranın dengesiz olduğuna işaret eder.

Sakral çakra az çalışıyorsa: Aşırı çekingenlik, hassaslık, utangaçlık, hislerini saklama, değersizlik hissi, para ve güç kazanmakta zorlanma, suçluluk duygusu, aşırı güvensizlik gibi duygular yaşanabilir. Cinsel soğukluk, iktidarsızlık, gebe kalamama, suçluluk duygusu veya cinsel birlikteliğin çok kısa sürmesi de sakral çakranın dengelenmeye ihtiyacı olduğuna işaret edebilmektedir.

Sakral çakra fazla çalışıyorsa: Kişide, cinsel olarak saplantıları olan, sık tatmin ihtiyacı duyan, karşısındaki partnerine karşı saygısız bir yapı ortaya koyar.  Hayal ile gerçeği ayırt edememek, çabuk parlamak, aşırı hırs, başkalarının duygularını önemsememek, partnerine değer vermemek, çok sık ilişki değiştirmek, genellikle ikinci çakranın fazla çalıştığına işaret eder.

Sakral çakra dengede ise: Kişi yaratıcı, hoşgörülü, fiziksel zevk amacı ile ilişki kurduğu alanlarda denge içinde, arkadaş canlısı, optimist, esprili, hayal gücü açık, karşısındakini hisseden ve anlayan cinsel olarak doyuma ulaşabilen, çocuk sahibi olmak isteyen bir yapıya sahip olur.

Peki Sakral Çakramızı nasıl açarız:

1. Sırtınız dik olacak şekilde dizinizin üstüne oturun.

2. Elleriniz kucağınızda, avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde tutun.

3. Sol elinizi sağ elin altına koyun. Sol elinizin avuç içi, sağ elinizin dış kısmına dokunmalıdır.

4. Baş parmak uçlarınızı birleştirin.

5. Sakral çakraya konsantre olun.

6. Sakinleşene kadar sessiz ve net şekilde "VAM" kelimesini tekrarlayın.Haftanın En iyi konuları

Kimler Çevrimiçi

1 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)1
Kullanıcı Listesi
JuriTurk çevrimiçi 2 saat önce
Bizi Nasıl Buldunuz ?