Makaleler

Sen Ateş Ben Barut

Arkadaşlarınızla paylaşın:


Herkes barışı arzular çünkü savaştan bir çıkarı yoktur. Menfaati doğrultusunda bir başkasını çekemeyen insanların toplu olarak karşı karşıya geldiği duruma savaş denir. Bunun ilk basamağı bireysel menfaatlerden yola çıkar. Yani barışı arzulayan kişiler bireysellikte bir çok kişiye savaş ilan ediyor.


Ateş ve Barut, savaşların dünyadaki bu iki zıtlıktan meydana gelmesi çok garip. Bizi düzenleyen hayatlarımıza etki eden teknolojik, ideolojik devrimlerin vs. hepsi bu iki zıtlıktan çıkıyor.

İki egonun karşı karşıya gelmesi kesinlikle doğal zıtlığı oluşturur ve bir bakmışsın devlet adamlarının egosu senin ideolojin olur ve onun uğruna ölmeyi normal karşılarsın ve düşmanını hayvanların bile yapamayacağı şekilde öldürürsün.


 

İnsan bu yüzdendir ki doğaya karşı işleyen ilkel bir algoritmalar bütünüdür, bunun için öyle sayfalarca kelime döküp anlatmayacağım bunu yazmak bile kendime yediremediğim bir eziklik hissettiriyor.

 

Umarım güzel günler gelmeden önce milyonları savaşa sürükleyen adamlar umdukları gibi olmayan hazlarında boğulurlar.

 

Biliyorum ki egolarımız törpülene kadar ne savaş ne virüs ne de daha beteri bitecektir doğa bizi olumlu bir yargıya ulaşmamız için olumsuzluklar ile sınayacaktır.

  


İmza : Sen Ateş Ben BarutHaftanın En iyi konuları
img
Formatlık Windows 11 Pro - Home | 24 H
21-06-2024, 09:24
W10+11 + Pro Mod + Lite Windows 11 Iot
img
IOBit Software v16.0 Final Türkçe
21-06-2024, 09:14
Tüm bilgisayar bakım onarım
img
Windows 10 Pro | Redstone 2 | Build
20-06-2024, 14:15
Sistem yapımında

Kimler Çevrimiçi

1 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)1
Kullanıcı Listesi
JuriTurk çevrimiçi 8 saat önce
Bizi Nasıl Buldunuz ?