Demir Tırnaklar
Kendi zindanımızı örüp kendimizi buralarda tutsak ediyoruz, oysa ki her şey önümüzde sadece bakmayı bilmiyoruz.

Bildiğim tek bir şey var dünyayı kurtaranların kadınlar olacağıdır. Erkek hegemonyası altında ezilen bir küresel sefalettir bu dünya tiyatrosu. Kanunlaşmış kültürler sorgulanmaktan tenzih edilmiş sosyal yaşantıya entegre edilmiş toplumsal baskı politikası.


Eski yazılarımızda da hali hazırda belirtilmişti kişi toplumun kuklasıdır.

Nedir bu kuklalık?

Toplum bizlere sosyal statü belirlemek için adeta birer fabrikalardır. ‘Ne zaman evleneceksin? Araba almayacak mısın?’ Sorular ile bizlere yapılmak istenen belli bir kalıba girmemiz.

Kadın ve erkek, bu toplumlarda kaderi zaten belirlenmiş birer sokak hayvanından farksızdır. Hevesler yada gelecek ile kurulan hayaller katil bir topluluk ile yok edilir. Bu yüzdendir ki kadınlar bu baskılardan bıkmak evresine gelmektedir, buna nazaran erkeklerde aynı pozisyonlardadır erkeğe dayatılan çağ dışı zihniyet faktörleri gereksiz saygı konseptleri yüzünden kendi çocuğunu büyüklerinin yanında sevemeyen bir baba, oysa sevgi saygıdan daha da önemlidir tabi ki de bu konsept insanların anlayacağı bir olgudur.


İşin aslı bizler büyük bir buhran yaşıyoruz, gelecek şüphesiz ki tekrar şekillenecek bizleri maddi ve manevi olarak sömüren ilkel düşünceler bertaraf edilecektir. Bu insanın büyük evrimine neden olabilir savaş, para, melankoli aşk ızdırabları vs. bunlar insanlığı artık etkilemiyor yavaş yavaş doyumsuzluktan oluşan hayvan bedenlerin sesi kesiliyor, karanlığın içinde bir ışık doğmak zorunda, bu durum insanın içindeki ruhun açlığını yukarıya çıkaracaktır.

Kendi zindanımızı örüp kendimizi buralarda tutsak ediyoruz, oysa ki her şey önümüzde sadece bakmayı bilmiyoruz.


İmza : Demir TırnaklarCtrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Minimum yorum uzunluğu 50 karakterdir. Yorum yaparak sizde etkileşime katılın
Henüz yorum yok. ilk sen olabilirsin!
Jüri Türkiye » Makaleler » Demir Tırnaklar