Makaleler

Modern Aydınlanma Sadece Tuvaletteki Bir Çöp Kovasıdır

Arkadaşlarınızla paylaşın:


Duyuyoruz her yerde bir aydınlanma seminerleri, içerisinde fabrikasyon sözler ve her daim maddiyatın ön planda olduğu yapay okullar çoğaldı, beni affedin fakat  Gotama Buda böyle aydınlığın olacağını bilse karanlıkta kalmayı tercih ederdi. 


Bizler büyük bir simülasyonun içinde onun ardındaki gerçekliği keşfetmek istiyoruz. Büyük bir kaosun içindeki dünyada oradan oraya yuvarlanıyoruz. Gerçekliğe biraz olsun yaklaştığını hisseder hissetmez etrafını olaylar silsilesi sarıyor aniden düşüncelerin ve duygu akışın değişip bir girdap gibi seni kontrolü altına alıyor bu gerçeklik bizi başkalarının oluşturduğu simülasyonlara çekiyor.


Hayat şartları, iş ortamı, gelecek kaygısı ve niceleri bizi bu özlemden alı koyuyor, bu gerçekliğin adeta üstümüzde uyguladığı nazlanmadan başka bir şey değildir. Dünya içinde her şeyiyle bizlere adeta parkur gibi gelmesi gerekiyor acıları yaşamak onun tersinin ne demek olduğunu bilmenin anahtarıdır.


Dünya nesnelerden oluşmaktadır bu yüzden bizler içimizdeki eksikliği bir nesne gibi dışarıda arama gayesine geliyor ve böylece bir yanılgı içerisine düşüyoruz, başkalarının imgelediği ve kendi içinde yarattığı bir dünyaya çağırılıyoruz o dünyalarda gerçekliği bulamadan büyük bir vakit ve para kaybıyla elimiz boş kalıyoruz  fakat buda bir parkur ve hadi birkaç şey öğrendik diyelim fakat  bizi yine  tatmin etmeyecek, içimizdeki arayış bizi yiyecek ve hastalık gibi beynimizin bir  tarafına nüksedecek bizim onu unutmamızı bekleyerek pusuda bizi gözlemleyecek onu unuttuğumuz her  an tekrar beynimizi ısırıp kendini hatırlatacak, ve tekrar arayışa geleceğiz belki de şunu idrak edeceğiz, bu arama isteği içimizden çıkan bir ateşse neden bunu dışarıda arıyoruz ya bu cevher içerideyse ya kazılmayı bekliyorsa ve o derinlikten bize sesleniyorsa ‘Ben buradayım ve lütfen beni bul’ asıl bu arayışın kaynağı onun yakarışı ise yani aradığımız gerçeklik senin gerçekte ne olduğunu bilmek ise o zaman size iyi kafa karışıklığı diliyorum, doğru yol her zaman karışıktır kimse bir elmayı hamken yiyemez onun olgunlaşması için beklemesi gerekir ve hatta ağacın düzgün meyve verebilmesi için bakımını yapması gerekir. Bedava yani uğraş gerektirmeyen her şey sizi sadece başkalarının oluşturduğu simülasyonların kölesi yapacaktır.


Asla bugünkü haliniz ile yarınki halinizi bugüne göre kıyaslamayın, gelişen bir insanın bir günü bir gününü tutmaz geçmişe bakmayın yani geçmişinizi yargılamayın o değişken günleri bir merdiven olarak görün, çevre stabil devam eder belirli bir standardın dışına çıkamaz bu düşüncede de böyledir herkes olmaktan çekinin sadece siz olmakla meşgul olun. Modern Aydınlanma Sadece Tuvaletteki Bir Çöp Kovasıdır
Haftanın En iyi konuları
img
Formatlık Windows 11 Pro - Home | 24 H
21-06-2024, 09:24
W10+11 + Pro Mod + Lite Windows 11 Iot
img
IOBit Software v16.0 Final Türkçe
21-06-2024, 09:14
Tüm bilgisayar bakım onarım
img
Windows 10 Pro | Redstone 2 | Build
20-06-2024, 14:15
Sistem yapımında

Kimler Çevrimiçi

2 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)1
Robot(s)1
Bizi Nasıl Buldunuz ?