Sabit Fikir ⇋ Fikri Mülkiyetsizlik
Fikirsizlik (veya sabit fikir), at gözlüğü takan insanların temelidir


Biliyoruz ki, şayet insan fikri olarak dönemler boyunca değişim göstermiş canlılardır. Ekonomik olaylardan milliyetçilik akımları gibi, birçok fikri dönem dönem giyinmiştir insanoğlu, evet insan evrim geçirir tabi ki de bu fikri olacaktır çünkü her dönemin sistemi başka bir döneme asla olmaz bundan dolayı krallıklar, Sovyetler Birliği vb. sistemler yıkıldı ve bundan sonrada yıkılmaya devam edecektir.


Şimdi dönemimizde yanlış konuşulan bir durum var gerçi bu durum eskilerde de mevcuttur fakat bu kadar yoğun ve baskıcı değildi, şimdi dünya insanlarına baktığımızda siyasetin insanları ne kadar esir aldığını görüyoruz, ne yazık ki ülkemizde bu durum daha çok.


Tüm insanoğlu aslında birer aşırı duygusal çocuktur, onlara siyasiler iki zıtlık uygular ve bu insanlar bu zıtlıklara bölünerek düşünme yetilerini kaybedip, tuttuğu siyasi düşünce onun kişiliğini ve dünyadaki kutsalın bir parçası olur. Siyasiler futbolcu gibidirler biri sahada oynar dakikasını durdurur ve aldığı paraya bakar siyasilerde birbirleri ile kamera önünde tartışıp her şey bittiğinde aynı masada halkın yiyemediği yemekleri neredeyse bedavaya yerler. Durum bundan ibaret fakat düğüm olan nokta ise halkın bunu bilip görmezden gelmesi ona sunulanı kabul eden bir zihniyete sahip, hiç şüphelenmiyor çünkü ideolojisi onu ele geçirmiş ve adeta bir din gibi sorgulanmayı inkar ediyor aklında.


Fikirsizlik (veya sabit fikir), at gözlüğü takan insanların temelidir, insanlar fikir olarak değişmek zorundadır bu gerçekleşmez ise durum vahim olur. Bir toplum iki şekilde yok edilir birincisi savaş ile ikincisi ise siyaset ile bunun için genç nesillerin ( aklı başında olanların) sözlerine dikkat edilmeli çünkü onlar hayatın her safhasını biliyor artık, internet sayesinde geçmişi kendiyle aynı devirde yaşayan akranlarını kısacası tün dünyayı ceplerinde taşıyorlar ve evet onların fikirleri tabi ki de değişecek fikri gün be gün değişen insan demek sorgulayan ve sorunlara çözüm bulabilen insan demektir.

 

Bir önceki dönemde yaşayan insanların enkazını bu yeni nesillere toplatmayın artık, yaptığınız ahlaksızlıkların yükünü taşıyan bu bireylere kin kusmayın, yoksa torunlarınız mezarınıza ziyarete dahi gelmez (pis ellerinizde delirmeleri için yaşları henüz çok küçük).


Sabit Fikir ⇋ Fikri Mülkiyetsizlik

Ctrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Yorum yaparak sizde etkileşime katılın.
Değerli yorumlarınız bizim için çok kıymetli!
Jüri Türkiye » Makaleler » Sabit Fikir ⇋ Fikri Mülkiyetsizlik