MUTSUZLUK  ve GELECEK KAYGISI
Büyük bir depresyonun eşiğinde iken yaşadığı ruhani aydınlanma ile  “Var Olmanın Gücü”, “Şimdinin Gücü” kitaplarının yazarı Echart Tolle, Hindistan'da geçirdiği kısa zaman diliminde mutluluğun anahtarının geleceği düşünmemekte anda kalabilmekte olduğunu fark etti.

Büyük bir depresyonun eşiğinde iken yaşadığı ruhani aydınlanma ile  “Var Olmanın Gücü”, “Şimdinin Gücü” kitaplarının yazarı Echart Tolle, Hindistan'da geçirdiği kısa zaman diliminde mutluluğun anahtarının geleceği çok fazla düşünmeden anda kalabilmekte olduğunu fark etti.

Çoğu zaman düşünmeme halinin ne demek olduğunu unutuyoruz. Düşünmemek; aklımıza gelen düşünceleri yok saymak, bastırmak, görmezden gelmek değil! Aksine düşünceler geldiğinde farkında olmak ve açık bir zihinle seyirci gibi düşüncelerin geliş ve gidişine müdahale etmeden izleyebilmek serbest bırakmaktır: Dış bir gözle müdahale etmeden, yargılamadan, tanı koymadan bakabilmek. Aslında bir nevi nefes aldığımızı sanıp ”alıyormuş” gibi yapmak gibi!  Düşüncelerimizin içinde takılı kalmadan, zihnimizden geçip gitmesine izin vererek anda kalıp endişeleri azaltabiliriz.

Düşüncelere takılı kalmadan, kendi farkındalığını öğrendikçe düşüncelerimiz gökyüzündeki bulutların geçişini izlemek gibi gelip geçmesine izin vererek bizleri mutsuzluktan ve kaygıdan uzaklaştırabilir. Sürekli “Yarın ne olacak? Şöyle olursa nasıl olur? Olmazsa ne olur?” ile gelinen, endişeli, kaygılı, kimi zaman öfkeli, kimi zaman neşeli ruh halimizi sakin bir bakış açısına çekmeliyiz ki kalıcı bir mutluluk olsun. Sen de bunu hayatına almak istersen, yaşamla kalpten bağ kurmanın yollarını yaşamıma nasıl davet ederim? Sorusunu kendine sıkça sormalısın.


Ctrl
Enter
Hatalı bir Yazımı gördünüz?
yazıyı seçip Ctrl+Enter basarak yönetime bildirin.

Yorumlar

Yorum yaparak sizde etkileşime katılın.
monsed
monsed
13 Haziran 2022 23:27
Beğendin mi? Evet 6 Hayır 0

haklıymış adam öyle olmak lazım 

JuriTurk
JuriTurk
14 Haziran 2022 00:08
Beğendin mi? Evet 4 Hayır 0

sitemizin yeni yazarlarından anda kalmaya dair harika bir makale, Farkındalığımızı arttıracak büyük bir keyifle okuyacağımız makalelerinizin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz.

KriptoYusuF
KriptoYusuF
14 Haziran 2022 00:30
Beğendin mi? Evet 6 Hayır 0

Bırak hayatın sana eylemlerini gerçekleştirsin ve böylece seni geliştirsin ona direnç etkisi yaratmak seni yıkmak için daha fazla güç uygulamasına neden olacaktır.

Gerçekten güzel bir makale.

Küçük prens
Küçük prens
14 Haziran 2022 23:13
Beğendin mi? Evet 7 Hayır 0

Harika dile getirilmiş nokta atışı yapmışsınız , tebrikler 

Jüri Türkiye » Makaleler » MUTSUZLUK ve GELECEK KAYGISI