Makaleler

Haydi! Yukarı Bak!

Arkadaşlarınızla paylaşın:

Bir düşünsenize her şeyin koca bir yalan ve gerçeğin içimizde olduğunu, her şey için sadece bir neden arıyoruz, bu nedenlerin sonucunu ise sadece kendimiz ile ilişkilendiriyoruz.

O zaman kafanızı karıştıracak bir teoriye açık olun, şüphecilik her zaman iyidir fakat karşılaştığınız şeyler sizin dogmatiklerinize aykırı ise onu direk elinizin tersiyle itmek sizi dar görüşlü birey yapar elimde kırmızı yada mavi hap yok fakat Alice’in harikalar diyarına açılan kapının anahtarının yerini söyleyebilirim.

Uzay, dünya bünyesindeki elementleri kendi bünyesinde gezegen olarak bulunduran evrenin kanunlarının üst akilin (yaratıcı güç veya güçler sistemi) isteği yani düşüncesi sonucu hemen hayata geçmesini sağlayan, işleme aşamasının ilk istasyonudur.

Yani uzaydaki bütün gezegenler kendine has elementten meydana gelir kimi ateş, kimi gaz ve kimi de metallerden vs. oluşur.

Uzayın konumunu bir oyunun mod dosyası olarak algılayın yani oyunun içindeki birçok 3d model, yine oyunun içindeki küçük bir resimden animasyon ile oyun içinde canlı hale gelir.

Toparlayacak olursak üst akil oluşmasını istediği bir olayı doğa yasaları çerçevesinde meydana gelmesi için element gezegenlerinin bu yasaya uygun şekilde işleyişini ele alır. Kaosun başlangıç yeri uzayın içindeki her birinin birbirine has çekim yasaları vs. olan gezegenlerin işleyişi ile alakalıdır.

Buradaki kaos gerçek olayları oluşturur bu olaylar herkesin hayatına farklı açılardan etki eder.

Not: Tüm yazıların genellikle bir sonuca bağlayıcılığı yoktur. Nedeni ise okurun kendi yorumunu katıp aklında olayları şekillendirip, kendi doğrusunu yada hayata bakış niyetlerini bunun ile karşılaştırmasını sağlamaktır.


İmza: Haydi! Yukarı Bak!Haftanın En iyi konuları
img
Formatlık Windows 11 Pro - Home | 24 H
21-06-2024, 09:24
W10+11 + Pro Mod + Lite Windows 11 Iot
img
IOBit Software v16.0 Final Türkçe
21-06-2024, 09:14
Tüm bilgisayar bakım onarım
img
Windows 10 Pro | Redstone 2 | Build
20-06-2024, 14:15
Sistem yapımında

Kimler Çevrimiçi

3 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)2
Robot(s)1
Kullanıcı Listesi
JuriTurk çevrimiçi 8 saat önce
Bizi Nasıl Buldunuz ?