Sağlık

2022 En Güncel Diyet Uygulamaları – En İyi 16 uygulama (Ücretsiz)

Arkadaşlarınızla paylaşın:

 Bugünkü Yazımızda, sizler için ücretsiz ve en iyi diyet uygulamalarını detaylıca inceledik. Ücretsiz uygulamaları sizde deneyin.

İşte Ücretsiz En İyi Diyet Uygulamaları:
Doğru bir beslenme düzeni ve sağlıklı yaşam için beslenme alışkanlıklarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Son dönemde sayısı artan mobil uygulamalar, bu konudaki farkındalığı artırmayı başarıyor. Peki, herkesin rahatlıkla kullanabileceği ücretsiz diyet kontrolü mobil uygulamalar hangileri? Bu yazıda en popüler olan ve diyet programınıza katkı sağlayacak en iyi diyet uygulamalardan bahsettik. 


DiyetKolik:
Mobil diyet uygulamaları incelememize DiyetKolik ile başlayalım. DiyetKolik mobil app, hem ios hem de Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde kullanılabiliyor. Kilo vermek isteyenlerin takip ettiği mobil uygulamalar arasında yer alan DiyetKolik ile gün içinde kalori ve egzersiz takibi rahatça yapılabiliyor. PCI Yazılım Danışmanlık ve Organizasyon Ltd. Sti. Tarafından geliştirilen aplikasyonda aynı zamanda güncel sağlık yazıları da önemli bilgiler vermektedir. Ek olarak uygulama dilinin Türkçe olması da kullanışlılığını arttırıyor.

FatSecret Kalori Sayıcı:
Diyet kontrol uygulamalarından bir diğeri olan FatSecret Kalori Sayacı, diyet yaparken kalori miktarınızı da kontrol altına almak oldukça önemli işte bu uygulama yemekler için beslenme bilgileri sunan bir uygulamadır. Yiyeceğiniz öğünün fotoğrafını çekip uygulamaya yüklediğinizde size yediğiniz menünün kaç kalori olduğunun bilgisini vermektedir. FatSecret Kalori Sayıcı ile her gün yediğiniz yemeklerin kaç kalori olduğuna dair bir liste tutabilirsiniz. Türkçe hizmet veren uygulama, App ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz indirilebilir.

YAZIO Oruç & Yiyecek Takipçisi:
Bedava diyet uygulamaları arasında yer alan YAZIO Oruç & Yiyecek Takipçisi, sağlıklı bir yaşama ulaşmanız için besin değerlerini takip eder. Tükettiğiniz gıdaları sizin için hesaplar ve detaylı bir grafik eşliğinde bilgilendirici verileri önünüze sunar. Dolayısıyla kısa sürede sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanız için yardımcı olur.

HabitMinder:
Önemli mobil diyet uygulamaları arasında yer alan HabitMinder, sağlıklı alışkanlıklar edinmenizi sağlar. Yürüyüş yapmak, su içmek ve egzersiz yapmak gibi pek çok konuda yönlendirici bilgiler içerir. Pratik bir kullanıma sahip olan HabitMinder, Play Store ve App Store mağazalarından ücretsiz indirilebilir.

MyFitnessPal:
MyFitnessPal, en popüler kalori sayıcı ve diyet izleyici uygulamalar arasında yer almaktadır. Kişiye özel diyet programı sunan uygulama, kalori planlaması konusunda da yardımcı olur. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde telefon ya da tabletinize indirip boy, kilo ve yaş bilgilerinizi girin. Bununla birlikte ulaşmak istediğiniz hedef kiloyu da başlangıçta belirtin. Daha sonra MyFitnessPal’ın sizin için önerdiği diyet programını takip edin.

Diyet365:
Bir diğer mobil diyet uygulaması olan Diyet365, kişinin yediği besinlerin kalori takibini yapmaktadır. Kilo verme ve zayıflama günlüğü tutan program, sağlıklı beslenme ipuçları ile de kullanıcılara destek sağlar. 12 yaş üzerindeki herkesin sağlıklı bir şekilde kullanabileceği mobil uygulama diyet ve sağlık konusunda önemli çözüm önerileri sunar.

Diyetteyim:
Sağlıklı beslenmeyi kolaylaştıran bir diğer uygulama Diyetteyim, gün içinde alternatifi bol menüler hazırlayıp size sunar. Akdeniz diyeti, protein diyeti ve detoks diyeti gibi farklı perhiz seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Uygulama içinde farklı zorluk derecelerine sahip diyet türleri bulunur. Bu diyetlerden birini seçerek istediğiniz zamanda kilo verme beklentilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aralıklı Oruç Takibi:
Sağlık ve fitness kategorisinde kullanıcı odaklı çözümler üreten bu uygulama, diyet yapmadan kilo verme konusunda bir iddiaya sahiptir. Aralıklı oruç takibi yapmayı kolaylaştıran aplikasyon, kullanıcılarını yeni bir yaşam tarzına yönlendirir. Siz de bu yaşam tarzına dahil olarak etkili bir şekilde kilo vererek fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Türkçe dili ile hizmet veren mobil uygulama, Ios cihazlarda kullanılabilir.

Bana Özel Diyet:
Kişiye özel bir diyet listesi hazırlayan program, kilo koruma ve kilo verme konusunda ücretsiz yardım sunmaktadır. Programın önerdiği diyet listesini kaydedebilir ve dilediğiniz zaman uygulamaya geçebilirsiniz. Aplikasyon içinde 7 ayrı besin değişim listesi yer almaktadır. Bu listeye göre besin değerlerini kontrol edebilir ve diyetinizi istediğiniz bir programa ekleyebilirsiniz.

Diyet Listesi:
Etna Apps tarafından geliştirilen uygulamada her güne özel bir diyet listesi hazırlanmaktadır. Beklentilerini karşılamak isteyen kullanıcılara programın önerdiği listeyi ilk günden itibaren takip etmeleri önerilmektedir. Diyet Listesi mobil uygulamanın hedefi, takipçilerinin 3 günde 3 kilo vermelerini sağlamaktır. Program içindeki diyet yemekleri ve diyet içecekleri diye menülere ayrılan alt kategoriler ile zayıflamak mümkün olmaktadır.

Diyet Master Online Diyet:
Diyet Master Online Diyet uygulaması, diyetisyeninize cebinize getiriyor sloganıyla hizmet vermektedir. Profesyonel diyetisyen desteği veren aplikasyon, kilo verirken lezzetten de mahrum bırakmıyor. Bu uygulamayı kullananlar, günlük sıkı takip altında diyetlerini sürdürürler. Çeşitli diyet tiplerini listeleyen uygulamadaki yapay zeka desteği sayesinde kısa sürede etkili sonuçlar almak mümkün.

Bidiyet:
Bidiyet ile en uygun perhiz programını tercih ederek kilo verme sürecinizi sağlıklı ve pratik bir hale getirebilirsiniz. Programın özel olarak geliştirdiği diyet menülerine ek olarak uzman diyetisyenlerin önerilerini de bulabilirsiniz. Günlük adım ve haftalık adım sayısı da bulunduran Bidiyet, kilo verme ve diyet yapma sürecini eğlenceli ve keyifli hale getirmektedir. Aynı zamanda ücretli sürüme geçerek uygulamanın sunduğu daha farklı özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

Askipo:
Kişiye özel diyet programları geliştiren Askipo mobil uygulaması, diyetisyenler ile ücretsiz görüşme yapma imkanı sağlamaktadır. Sağlıklı bir yaşam birçok ihtiyacı bünyesinde barındıran mobil uygulama, kalori ve su takibi yapmanıza yardımcı olmaktadır. Aralıklı oruç ile fit kalma konusunda iddiasını ortaya koyan uygulamada haftalık sağlık bilgi yarışmasına katılarak bilgilerinizi taze tutabilirsiniz. Ücretsiz Türkçe dili ile hizmet veren aplikasyonda diyet ve kilo verme konusundaki ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Dukan Diyeti:
Dukan Diyeti mobil aplikasyon, Dr. Pierre Dukan’ın resmi uygulamasıdır. 40 yıllık tecrübesini şimdi cebinize getiren Dr. Pierre Dukan, kilo verme konusunda başarılı çözüm önerileri sunmaktadır. Bu uygulama ile günlük kilo takibi yapabilir ve vücut ölçülerinizi uygulama içi günlüğe kaydedebilirsiniz. İzinli besin listesi geliştiren uygulamada 350’den fazla diyet yemek tarifi bulunmaktadır. Ayrıca diyet yapmada karşılaşılan başarısızlıkları da tedavi eden fırsatları da bu uygulamada bulabilirsiniz.

Happy Diet:
Happy (MUTLU) Diyet uygulamasının en önemli özelliği kalori hesaplamayı eğlenceli bir oyuna dönüştürmesidir. Uygulamada farklı besin gruplarını tercih eden oyunculara puanlar verilir. Daha sonra kullanıcılar, bu puanları farklı besin programlarını takip ederek harcamaya başlar. Her bir besin tarifi ve diyet listesi, tamamen kişiye özel oluşturulur. Dolayısıyla eğlenceli ve sağlıklı bir zayıflama sürecine dahil eden Happy Diet, kullanıcıları kısa sürede hızlı kilo vermek kolay bir sürece davet eder.

Lifie:
Kişiselleştirilmiş diyet planı önerileri ile karşımıza çıkan bir diğer mobil diyet uygulamasıdır. Uygulama içinde öğün bazlı öneriler yer almaktadır. Kullanıcılar, bu aplikasyon ile kalori hesaplayarak sağlıklı perhiz uygulamalarından yararlanabilir. Gün boyu yardımcı olan Lifie mobil aplikasyon, sorunsuz diyet uygulamaları kapsamında başarılı öneriler sunmaktadır.

Son olarak:
Bu konumuzda en çok kullanılan ve ücretsiz diyet uygulamalarından bahsettik. Günümüzdeki popüler diyet Uygulamarındaki öneri ve tavsiyeler, doğru bir biçimde uygulandığında birçok kişinin ideal kilosuna kavuşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Siz de yukardaki açıklamara göre kendinize uyan bir APP' yi seçerek ücretsiz en iyi diyet uygulamalarını kullanmaya başlayabilirsiniz!



Haftanın En iyi konuları

Kimler Çevrimiçi

4 Ziyaretçi(ler) çevrimiçi:
Misafir(ler)2
Robot(s)2
Kullanıcı Listesi
JuriTurk çevrimiçi 2 saat önce
Bizi Nasıl Buldunuz ?