Makaleler

3. Plan Kaos

Arkadaşlarınızla paylaşın:

Konu hakkında ilk buradan okumaya başlayabilirsiniz konular birbiriyle paraleldir.

Kaos öngörülemeyen eylemlere neden olduğu için düzensizlik olarak düşünülüyor, fakat kaos nerede ve ne zaman gerçekleşeceği kesin varsayımlar ile ilerler örnekleyecek olursak; Bugün saat 09:00'da uyumayı planladım fakat başka bir arkadaşım benimle kahvaltı etmek için evime gelmeyi planlıyor fakat o arabayla gelirken kaza yapıyor, tam bu sırada kaos dediğimiz mekanizma devreye giriyor benim ve arkadaşımın planları onu etkilemiyor, o bu planların oluşmasını bekliyor adeta buna kader yani determinizm de diyebiliriz. 


Yani insan asla özgür iradeye sahip değil, dünyada kurulan devletler, savaşlar ve ideolojiler hepsi belli bir ilerleyiş için gereklilik nedenidir.

Bilakis bizim sandığımız davranışlar, düşünce yapımız ve dünyaya bakış açımız hiçbiri bizim değil, genetik kalıtsallık ile atalarımızdan bize aktarılmış birer içgüdüden başka bir şey değil bizlerde daha da gelişerek bir sonraki nesile geçecektir.


Burada bir çok konuda dem vururuz fakat aslında bu bizim gerekliliklerimiz, bir köpeğe havlama diyemeyiz onun için bilinç olarak bazı şeylerin farkına varamamış kişilere de doğruyu istediğimiz kadar anlatalım fakat kendi bildiğini okuyacaktır.

O halde neden mi yazıyoruz, yazılarımız kafaları sonradan dank edenler, yani seneler sonrası içindir.


İstediğimiz kadar her şeyin farkında olalım yada bir o kadar at gözlükleriyle bakalım etrafa, siyasi ve dini argümanlar ile sırf çıkar odaklı sömürülen bir et parçası olalım kaos herkes için işleyecektir ve kiminin planlarını bozacak kimini ise kral yapacaktır.

Doğru yapacağı tek bir ve değişmez eylemi kesinlikle akıllanmayan insan oğlunu birbirine kırdırarak kendilerine ne kadar bağımlı olduğunu öğretmektir.


Kaos büyük doğa yasalarıyla oluşturulmuş muhteşem bir mekanizmadır. Kesinlikle küresel toplumun gidişatına göre eylemleri gerçekleştirir, yani küresel olarak toplumsal eksikliklerin tamamlayıcısıdır. Felaket ile düzeni de oluşturabilir yada kurak bir topraktan doğanın silsile yolu ile su çıkmasına neden olabilir.


Kaos : Tanrının yeryüzündeki ve tüm kainattaki sistemini denetleyen memuru.


İmza : 3. Plan KaosHaftanın En iyi konuları
img
Kendin Ol
10-09-2022, 02:28
Hayallerimiz çoğunlukla inançlarımızı
img
Ben Varım
7-09-2022, 21:03
“Bütün dünya sana sırtını dönüp gitse,
img
O AN...
13-09-2022, 18:29
Yaşadıkça tecrübe, yazdıkça anı
img
İşçi Vergide Adalet İstiyor
24-09-2022, 03:42
Dayanılacak gibi değil "Vergi
img
Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York Central
18-09-2022, 17:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York
Bültenimize abone olun!
Gündemi yakalayın

Takvim

«    Eylül 2022    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Partnerlerden Haberler

Etlik Şehir Hastanesi açıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her şehir hastanemizi birer marka haline getireceğiz  HürriyetCumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın talebini duyunca Mansur Yavaş'a ...
Son dakika... Anayasa Mahkemesi'nden Seçim Kanunu'nun iptal istemiyle ilgili ret kararı  CumhuriyetSon dakika! AYM, CHP'nin Milletvekili Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan kanunun iptal ...