Takvim
«    May 2024    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Anketler
Bizi Nereden Buldunuz ?
 4
Çarşamba
Ara 22

3. Plan Kaos

KriptoYusuF
KriptoYusuF

Konu hakkında ilk buradan okumaya başlayabilirsiniz konular birbiriyle paraleldir.

Kaos öngörülemeyen eylemlere neden olduğu için düzensizlik olarak düşünülüyor, fakat kaos nerede ve ne zaman gerçekleşeceği kesin varsayımlar ile ilerler örnekleyecek olursak; Bugün saat 09:00'da uyumayı planladım fakat başka bir arkadaşım benimle kahvaltı etmek için evime gelmeyi planlıyor fakat o arabayla gelirken kaza yapıyor, tam bu sırada kaos dediğimiz mekanizma devreye giriyor benim ve arkadaşımın planları onu etkilemiyor, o bu planların oluşmasını bekliyor adeta buna kader yani determinizm de diyebiliriz. 


Yani insan asla özgür iradeye sahip değil, dünyada kurulan devletler, savaşlar ve ideolojiler hepsi belli bir ilerleyiş için gereklilik nedenidir.

Bilakis bizim sandığımız davranışlar, düşünce yapımız ve dünyaya bakış açımız hiçbiri bizim değil, genetik kalıtsallık ile atalarımızdan bize aktarılmış birer içgüdüden başka bir şey değil bizlerde daha da gelişerek bir sonraki nesile geçecektir.


Burada bir çok konuda dem vururuz fakat aslında bu bizim gerekliliklerimiz, bir köpeğe havlama diyemeyiz onun için bilinç olarak bazı şeylerin farkına varamamış kişilere de doğruyu istediğimiz kadar anlatalım fakat kendi bildiğini okuyacaktır.

O halde neden mi yazıyoruz, yazılarımız kafaları sonradan dank edenler, yani seneler sonrası içindir.


İstediğimiz kadar her şeyin farkında olalım yada bir o kadar at gözlükleriyle bakalım etrafa, siyasi ve dini argümanlar ile sırf çıkar odaklı sömürülen bir et parçası olalım kaos herkes için işleyecektir ve kiminin planlarını bozacak kimini ise kral yapacaktır.

Doğru yapacağı tek bir ve değişmez eylemi kesinlikle akıllanmayan insan oğlunu birbirine kırdırarak kendilerine ne kadar bağımlı olduğunu öğretmektir.


Kaos büyük doğa yasalarıyla oluşturulmuş muhteşem bir mekanizmadır. Kesinlikle küresel toplumun gidişatına göre eylemleri gerçekleştirir, yani küresel olarak toplumsal eksikliklerin tamamlayıcısıdır. Felaket ile düzeni de oluşturabilir yada kurak bir topraktan doğanın silsile yolu ile su çıkmasına neden olabilir.


Kaos : Tanrının yeryüzündeki ve tüm kainattaki sistemini denetleyen memuru.


İmza : 3. Plan Kaos


Bu konuya (2) yorum yapıldı
JuriTurk
JuriTurk
22 Aralık 2021 17:41
1   0

Yanlış yerdeki doğru kişiler azınlık haline geldi ve kaos bunları kral yapmaktan vazgeçti günümüzde...😃

juri
juri
28 Ocak 2022 04:10
0   0
Alıntı: JuriTurk

Yanlış yerdeki doğru kişiler azınlık haline geldi ve kaos bunları kral yapmaktan vazgeçti günümüzde...😃

çok haklısın


Yorum Bırak